MOSKITIERY DO OKIEN I DO DRZWI

Moskitiery do okien spełniają bardzo ważną funkcję, o czym prawdopodobnie wszyscy doskonale zdają sobie sprawę. O ile życie było trudniejsze i mniej komfortowe, dopóki nie pojawiły się wynalazki tego typu. Obecnie już raczej nikt nie wyobraża sobie pory letniej bez moskitiery okiennej, dzięki której można spać spokojnie i mieć zapewniony dostęp do świeżego powietrza. Odpowiednio wykonane i zamontowane moskitiery sprawią, że nie ma absolutnie żadnej szansy na to, by jakikolwiek nieproszony lokator dostał się do naszego pomieszczenia – najczęściej mamy na myśli uciążliwe owady, jak chociażby osy, ćmy oraz wiele innych.

Wybór moskitier na rynku jest bardzo duży i są one przystosowane do różnego rodzaju okien. Wobec tego, mamy stosowne moskitiery do okien dachowych oraz nieco inne moskitiery do okien plastikowych. W tym przypadku różnica akurat nie leży w materiale, z jakiego zostało wykonane okno, bardziej chodzi o jego formę – okna dachowe nieco inaczej prosperują niż te standardowe. Naturalnie, istnieje również wiele innych rodzajów, jak chociażby moskitiera tarasowa, która z kolei jest montowana najczęściej na drzwiach prowadzących na taras. Posiada swój odpowiednik, jakim jest moskitiera balkonowa, która pełni analogiczną funkcję. Generalnie rzecz ujmując, wszystkie moskitiery okienne mają to samo zadanie, czyli chronić nasze pomieszczenie przed nieproszonymi lokatorami. Ich różnica leży w formie wykonania, funkcjonalności oraz oczywiście jakości.

Bardzo ciekawą formą ochrony naszych pomieszczeń przed owadami jest okienna moskitiera ramkowa, z którą jeszcze nie wszyscy są tak dobrze zaznajomieni. Trzeba przyznać, że jest to swoista rewolucja w kwestii montażu tych elementów, z czym na pewno zgodzi się praktycznie każdy producent moskitier. Standardowa siatka na okno dachowe lub inne może być nieco kłopotliwa w montażu i mało wygodna w funkcjonowaniu. Dlatego właśnie powstały moskitiery okienne ramkowe, na których jak sama nazwa wskazuje, siatka jest już przymocowana na specjalnej ramce. Dzięki temu, taka moskitiera do okien jest o wiele łatwiejsza w montażu i późniejszym funkcjonowaniu. Można ją bardzo łatwo zdjąć i założyć na nowo, jeżeli zachodzi taka potrzeba. Moskitiery ramkowe coraz częściej stają się obiektem zainteresowań wszystkich osób, które cenią sobie wysoką funkcjonalność w swoim domu lub mieszkaniu.

Jeżeli ktoś myślał, że moskitiery stosuje się tylko i wyłącznie w oknach, to jest w błędzie. Istnieją również specjalne moskitiery na drzwi wejściowe, o czym nie wszyscy wiedzą. Taka moskitiera do drzwi wejściowych stanowi świetne rozwiązanie latem, kiedy bardzo często lubimy zostawiać otwarte drzwi wejściowe w naszych domach. Siedzimy z rodziną na ogrodzie i co chwilę ktoś przechodzi przez dom, więc zostawiamy drzwi otwarte. Moskitiera na drzwi wejściowe będzie doskonałym rozwiązaniem, aby uniemożliwić wejście do środka niechcianym lokatorom, nawet jeżeli drzwi są otwarte. Polecamy takie rozwiązanie, gdyż sprawdza się niesamowicie dobrze.

Jak widać, praktycznie każda moskitiera pełni rolę bardzo analogiczną, niemniej jednak ich bogactwo sprawia, że mogą się z łatwością przystosować do różnego rodzaju okien oraz drzwi. Moskitiera do drzwi balkonowych będzie w sam raz do mieszkań w bloku, zaś moskitiera na drzwi tarasowe doskonale sprawdzi się wtedy, jeżeli mamy do dyspozycji taras z ogrodem. Dodatkowym plusem jest niewątpliwie to, że moskitiery na wymiar są w dzisiejszych czasach absolutną podstawą. Wobec tego nie musimy się przejmować tym, że dana moskitiera na drzwi balkonowe nie będzie pasować, gdyż zostanie ona wykonana dokładnie na zadany wymiar.

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której znajdą Państwo najlepsze moskitiery dostępne na rynku, ale również plisy i rolety okienne oraz markizy tarasowe.