MARKIZY KOSZOWE

Prowadzenie sklepu jest w dzisiejszych czasach nie lada wyzwaniem. Trzeba zatroszczyć się o bardzo wiele spraw, jak chociażby logistykę, towar i oczywiście swoich pracowników. Niekiedy w ferworze tego wszystkiego zapominamy całkowicie o kwestiach wizualnych, które również bardzo mocno mogą wpłynąć na odbiór naszego lokalu. Bardzo często zdarza się sytuacja, w której klient wchodzi do sklepu, lecz wychodzi po krótkim czasie bez dokładnego obejrzenia produktów – sam nie wie dokładnie co zadziałało, ale sklep go nieco odrzucił.

Właśnie dlatego wystrój wnętrz pełni tak ważną rolę w większości sklepów oraz innych miejsc handlowo-usługowych, do których przychodzą klienci. Jeżeli nie posiadamy czasu na samodzielną aranżację wnętrza, to dobrym pomysłem będzie skorzystanie z usług profesjonalistów, którzy zatroszczą się o to, aby klient dobrze czuł się w progach naszego lokalu.

Efektów wpływających na złą atmosferę w lokalu może być bardzo wiele – poczynając od złego oświetlenia, a kończąc na kiepskiej organizacji przestrzeni. O ile rolety pokojowe lub żaluzje okienne świetnie nadają się do mieszkań, o tyle markizy sklepowe są w dzisiejszych czasach podstawą i absolutnie każdy sklep powinien z nich korzystać. Światło w pomieszczeniach jest bardzo ważne i odgrywa ogromną rolę w kształtowaniu jego atmosfery oraz samopoczucia osób, które tam aktualnie przebywają. Dyskomfort może powodować zarówno zbyt słabe oświetlenie, jak i również zbyt mocne, dlatego warto zadbać o tą kwestię.

Trzeba również zwrócić uwagę na sprawy estetyczne, jakie niosą ze sobą markizy koszowe. Nie muszą one wcale być zwykłymi, prostymi konstrukcjami, lecz można się pokusić o nieco bardziej fantazyjne projekty. Bardzo wiele sklepów wykorzystuje je w celach identyfikacyjnych i marketingowych, głównie poprzez umieszczanie na nich logotypu swojej działalności lub czegoś, co będzie przyciągać klientów.

Mamy nadzieję, że ten krótki artykuł pomoże spojrzeć przedsiębiorcom nieco z innej strony na biznes, który prowadzą. Większość ludzi jest wzrokowcami, więc automatycznie reaguje na to, co zobaczy. Niektórzy jeszcze podświadomie wyczuwają nieodpowiadającą im aurę i uruchamiają mechanizmy wycofywania się z takich miejsc. Dbajmy o detale, gdyż mogą one w dużym stopniu zadecydować o sukcesie naszego biznesu.

MARKIZY BALKONOWE I TARASOWE

Większość osób w swoich domach lub mieszkaniach posiada balkony. Jeżeli mamy możliwość zagospodarowania takiej przestrzeni, to zazwyczaj staramy się ją zaaranżować w taki sposób, aby była jak najbardziej wielofunkcyjna. Bardzo często decydujemy się również na zadaszenia balkonów, do czego są wykorzystywane nowoczesne markizy tarasowe. Jest to całkiem ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu możemy otrzymać swoiste daszki na taras.

O zastosowaniu takich markiz tarasowych można pisać bardzo wiele, w zależności od umiejscowienia balkonu lub tarasu. Zadaszenia tarasów z materiału to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku, kiedy obszar znajduje się pod bardzo dużym nasłonecznieniem. Takie markizy zewnętrzne doskonale poradzą sobie z ograniczeniem ilości napływających promieni słonecznych, dzięki czemu otrzymamy nieco cienia w gorące, letnie dni.

Częstym problemem jest również duże nasłonecznienie pomieszczeń, które są umiejscowione na poddaszu. Podczas gorącego lata temperatura w takich pokojach rzadko wynosi mniej niż 40 stopni Celsjusza. Dlatego dobrym rozwiązaniem będą tutaj markizy do okien dachowych, które osłonią przed ostrymi promieniami światła, dzięki czemu pomieszczenie nie będzie się aż tak bardzo nagrzewać.

O balkonach już wspominaliśmy na początku tego artykułu i wiemy, że ludzie decydują się na ich osłonięcie. Balkon również może być narażony na ostre promienie słoneczne, jeżeli został umiejscowiony z takiej, a nie innej strony świata. Pomocą na taki problem może być markiza na balkon, dzięki której ograniczymy w pewnym stopniu dostęp promieni słonecznych. Markizy balkonowe w bloku są obecnie bardzo często spotykane, zwłaszcza gdy mówimy o mieszkaniach położonych na wysokich piętrach, które nie posiadają żadnych innych źródeł cienia. Taka markiza zewnętrzna nie tylko osłoni bezpośrednio nasz balkon, ale również okno balkonowe, co w rezultacie zmniejszy napływ ostrych promieni słonecznych do środka naszego mieszkania.

Omówiliśmy już całkiem dobrze funkcjonalności i zalety, jakie niesie za sobą markiza zewnętrzna. Niemniej jednak nie powiedzieliśmy jeszcze o jednym, równie ważnym elemencie stosowania takich konstrukcji, jakim jest estetyka. Markiza przeciwsłoneczna nie musi być zwykła, szara i tylko spełniać swoją funkcję, ale może również przy tym dobrze wyglądać – a nawet powinna. Obecni producenci markiz oferują bardzo szeroki wybór swoich produktów, w zróżnicowanej gamie kolorystycznej oraz z różnymi ciekawymi dodatkami. Na bardziej efektowne markizy trzeba zazwyczaj poczekać nieco dłużej, jednak jest to przecież zakup, który powinien nam posłużyć kilka lub kilkanaście dobrych lat.

Na koniec kilka rad, które można wykorzystać podczas wybierania markiz tarasowych. Najważniejszą kwestią jest to, aby były dopasowane do rozmiaru balkonu lub tarasu, gdyż tylko wtedy będą mogły dobrze spełniać swoją funkcję. Nie bez znaczenia jest również jakość wykonania, gdyż tak jak zostało to wspomniane pod koniec poprzedniego akapitu, takie markizy powinny służyć przez wiele długich lat. Aktualnie na rynki funkcjonuje wiele rodzajów markiz, lecz ciężko się w nich pogubić, gdyż ich nazwy zazwyczaj sugerują to, do jakich powierzchni powinny zostać użyte.

Zacznijmy od tego, że na sam początek powinniśmy wziąć pod uwagę wielkość tarasu, który chcemy osłonić markizami. Można wyróżnić kilka rodzajów markiz, które są skategoryzowane względem rozmiaru powierzchni, jaką mają osłaniać. Jeżeli już zdecydujemy się na daną konstrukcję w odpowiadającej nam gamie kolorystycznej, to przed zakupem warto jeszcze sprawdzić wygodę z jej korzystania. Chodzi tutaj głównie o sposób ich zwijania, gdyż jest to praktycznie jedyna czynność, którą będziemy wykonywać na takiej konstrukcji. Mogą one być zwijane za pomocą ręcznej korbki lub posiadać silnik elektryczny i pilot sterujący. Korbka nie jest specjalnie kłopotliwa w obsłudze, lecz osoby wygodnickie będą zapewne preferować pełny automatyzm – nie ma się co dziwić, gdyż jest to faktycznie wygodne.

To tak naprawdę wszystkie elementy, które są ważne podczas wyboru markizy balkonowej lub tarasowej. Zwracamy uwagę na jakość wykonania, kwestie wizualne, mechanizm składania oraz rodzaj markizy – mając te wszystkie punkty w głowie, bez problemu sprawimy sobie osłonę na długie lata.